Jasełka w Bereście

Czytaj więcej: Jasełka w Bereście

Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Bereście pod przewodnictwem Mariusza Kłapacza zaprezentowały przed własną widownią autorski program oryginalnych, nowoczesnych Jasełek, z którym występowali już na wielu przeglądach i konkursach.

Czytaj więcej: Jasełka w Bereście

Cała armia aktorów

Czytaj więcej: Cała armia aktorówWracamy jeszcze raz do tegorocznego PADDIMu, w którym Koło Teatralne Centrum Berest zdobyło GRAND PRIX. W związku z tym konkursem pozostaje jeszcze jeden niezwykły fakt do odnotowania. Pan Mariusz Kłapacz przygotował do krynickiego przeglądu cztery grupy i cztery przedstawienia. Łącznie zabrał ze sobą do Krynicy 63 młodych artystów. Wymieniamy wszystkich z imienia i z nazwiska, podajemy również wiek uczestnika.

Czytaj więcej: Cała armia aktorów

"Misterium Paschalne" w Czyrnej

Czytaj więcej: 25 marca w Wielki Poniedziałek grupa teatralna „Centrum Berest” wystawiła w kościele w Czyrnej sztukę „Misterium Paschalne” według Ewangelii Św. Mateusza. Ścieżka dźwiękowa przedstawienia zaczerpnięta została z twórczości amerykańskiego kompozytora muzyki filmowej Hansa Zimmera (Gladiator, Hannibal, Helikopter w ogniu). Widzowie oglądali sztukę z wielkim przejęciem; były to swoiste rekolekcje przed Triduum Paschsalnym.

Czytaj więcej: "Misterium Paschalne" w Czyrnej

Grand Prix w Krynickim Przeglądzie PADDiM 2013

Czytaj więcej: Grand Prix w Krynickim Przeglądzie PADDiM 201313 maja Koło Teatralne Centrum Berest wzięło udział w Przeglądzie Dorobku Artystycznego Dzieci i Młodzieży (PADDiM). Do konkursu przystąpiło wiele grup z Krynicy, Tylicza i okolicznych miejscowości. Swoich sił można było spróbować w różnych kategoriach: teatr, taniec, śpiew, gra na instrumencie, gra na instrumencie i śpiew. Jury w którego skład weszli: Anna Szerer–Totoś, Agata Broniszewska, Halina Pajda, Honorata Barańska, musiało poświęcić bardzo wiele swojego czasu aby odszukać prawdziwe perły krynickiego przeglądu.

Czytaj więcej: Grand Prix w Krynickim Przeglądzie PADDiM 2013

Koło Teatralne Centrum Berest na ogólnopolskim przeglądzie.


Czytaj więcej: Koło Teatralne Centrum Berest na ogólnopolskim przeglądzie.Młodzi aktorzy z Berestu pojadą do Nysy, gdzie w dniach 28.11–01.12 2012 odbędą się XXX Ogólnopolskie Spotkania Amatorskich Teatrów Dramatycznych, Publicystycznych, Teatrów Poezji i Kabaretów PROSCENIUM 2012. Zaprezentują tam sztukę „Dziady” Adama Mickiewicza. 

Czytaj więcej: Koło Teatralne Centrum Berest na ogólnopolskim przeglądzie.