Historia orkiestry z Florynki

Czytaj więcej: Historia orkiestry z FlorynkiOrkiestra z Florynki gra już od 38 lat - na uroczystościach w miejscowym kościele oraz na wielkich imprezach wspólnie z innymi orkiestrami. W koncercie w Wadowicach w 2011 roku, poświęconym Janowi Pawłowi II, wzięło udział 95 orkiestr z całego kraju i dwie z zagranicy. Jednocześnie, wykonując ten sam repertuar,  zagrało około 3 tysięcy muzyków.

Orkiestra liczy dziś 47 członków i w zdecydowanej większości są to młodzi ludzie – średnia wieku to 18 lat. Najmłodszy muzyk ma 11, a najstarszy 49 lat.

Czytaj więcej: Historia orkiestry z Florynki

Początki orkiestry strażackiej we Florynce

Czytaj więcej: Początki orkiestry strażackiej we FlorynceZaczęło się od zwykłych żartów kilku osób, które umiały i chciały grać – tak powstał pomysł utworzenia orkiestry. Był rok 1975, było kilku chętnych i nie było instrumentów. Wtedy pan Stanisław Kmak – późniejszy organista we Florynce – zadzwonił do ks. dr Ostacha z Kamiannej, żeby spytać, jak się zabrać do utworzenia orkiestry strażackiej. Ks. Ostach poradził, żeby zwrócić się o pomoc do Naczelnika Urzędu Miasta i Gminy w Grybowie.

Czytaj więcej: Początki orkiestry strażackiej we Florynce

Statystyki

Odwiedza nas 20 gości oraz 0 użytkowników.